Gősi Zsuzsanna, Magyar Márton (szerk.)

A tanulás-tanítás folyamatának sajátosságai sport(os) nézőpontból


Első szövetségi akkreditációk

Az MKOSZ 2012-ben pályáztatta meg azokat a sportszervezeteket, amelyek a Szövetség által akkreditált akadémiai elismerést akartak szerezni. A „Neveljünk kosarasokat!” elnevezésű, a 14 éves és annál idősebb játékosokat a nemzetközi versenyeztetésre felkészíteni szándékozó klubok számára meghirdetett program előírta a követelményeket és a pályázati anyag elvárt tartalmát (MKOSZ 2012a). Az akkreditációt két évre lehetett elnyerni – ezt a döntést az Elnökség hozta meg a Szakmai és Utánpótlás Bizottság javaslata alapján. Az akkreditációt elnyert klubok munkáját a Bizottság évente háromszor ellenőrizte. A pályázatnak a szervezeti, infrastrukturális és finanszírozási adatokon túl tartalmaznia kellett a szakmai program részleteit, a csapatokkal kapcsolatos információkat, valamint a szakemberek felsorolását. Részletes segédanyag segítette a szakmai program összeállítását (MKOSZ 2012a; Zsíros Tibor Kosárlabda Akadémia 2012).

A tanulás-tanítás folyamatának sajátosságai sport(os) nézőpontból

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2023

ISBN: 978 963 454 907 9

Az ELTE Egészségfejlesztési és Sporttudományi Intézete évek óta jelentet meg szakkönyveket, amelyek a sporttudomány aktuális kérdéseire keresik a választ. A mostani kötet címe sokat elárul a tartalomról: „A tanulás–tanítás folyamat sajátosságai sport(os) nézőpontból” – azaz a hangsúly ebben a kiadványban elsősorban kifejezetten az oktatás tapasztalataira helyeződött. Egészen új módszerek (mint a MIP-NPET mentorprogram), területek (mint a női labdarúgás edzői munkája) és kritikus időszakot megélő szervezeti formák (kosárlabda-akadémiák), illetve a speciális edzőképzés alkotják a kötet témáit. Fontos kiegészítőként jelenik meg a mozgásterápia gyógyító alkalmazása, továbbá a pandémia hatása a szponzorációra. A szerzők, akik többségében az ELTE oktatói, nagyon alapos munkát végeztek. Az adott témakör elméleti és gyakorlati oldalát is bemutatták, és kifejezetten hasznos következtetésekre jutottak.

Melegen ajánljuk ezt a kötetet a sportok, különösen a sportoktatás iránt érdeklődőknek, illetve mindazoknak, akiket a sport különböző aspektusai érdekelnek.Prof. em. Bárdos György

Hivatkozás: https://mersz.hu/gosi-magyar-a-tanulas-tanitas-folyamat-sajatossagai-sportos-nezopontbol//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave