Tölgyessy Zsuzsanna

A drámapedagógia elmélete és gyakorlata


A drámapedagógia Magyarországon

A gyerekszínjátszással foglalkozó szakemberek először külföldön ismerkedtek meg a drámapedagógiával az 1970-es években – Mezei Éva Birminghamben, Debreczeni Tibor pedig Prágában.18 (Mezei Éva, Gabnai Katalin, Debreczeni Tibor az első hőskorszak legfontosabb alakjai.19) Mezei Éva és Debreczeni Tibor ráéreztek arra, hogy az új metodika „eredményes működtetésétől nemcsak a gyerekszínjátszás megújulása várható, hanem az iskolai nevelő-oktató munka új szellemű megfrissülése is.”20

A drámapedagógia elmélete és gyakorlata

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2018

ISBN: 978 963 454 265 0

Hallom: elfelejtem. Látom: emlékezem. Cselekszem: megértem – ez a régi kínai közmondás összefoglalja a drámapedagógia lényegét a játékalapú, tevékenységen keresztül megvalósuló tanulást, a problémamegoldó és a tapasztalaton keresztül létrejövő feltárást.

A kézirat előbb elméleti síkon igyekszik körbejárni a drámapedagógiát (központban a tanítási és alkalmazott drámával), majd alkalmazhatóságát az oktatás keretei között vizsgálja. A drámapedagógia multifunkcionalitására (módszer, tantárgy, művészeti intervenció, társadalomkritikai fórum) csak utal, a határterületekre – mint a színházi nevelés és a gyermek- és diákszínjátszás (ami nem azonos a professzionális gyermekszínházzal) – csak utalások szintjén merészkedik megfelelő ismeret és tapasztalat híján.

Hivatkozás: https://mersz.hu/tolgyessy-a-dramapedagogia-elmelete-es-gyakorlata//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave