Tárnok Zsanett (szerk.)

Tic-taktika

A Tourette-szindrómáról


A szülő szerepe a gyógyszeres terápiában

A gyógyszeres kezelés kialakításánál, a megfelelő terápiás hatással rendelkező gyógyszer megtalálásában nagyon fontos szerep jut a szülőnek, aki segítségére lehet a szakorvosnak a tünetek megfigyelésében, ezáltal a hatékony gyógyszer és a megfelelő dózis meghatározásában. Egy-egy gyógyszer kipróbálásakor fontos a gyermek természetes környezetében történő megfigyelése, mivel a kontrollvizsgálatok alatt a gyerek akár teljesen képes elnyomni tüneteit, vagy más esetben a vizsgálat okozta izgalom felerősítheti a ticeket. Sokat segíthet, ha az iskolai helyzetben tapasztalható tünetsúlyosságról is van információnk, hiszen a gyermek a nap jelentős részét az iskolában tölti. A szülő az osztályfőnökkel együttműködve nagyon értékes visszajelzést adhat az orvos számára a gyógyszer hatékonyságáról.

Tic-taktika

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2018

ISBN: 978 963 059 946 7

„A Tourette-szindrómás gyermekek napi gondozása/nevelése nem sokban különbözik más gyermekekétől, azonban a Tourette-szindróma és az esetlegesen ezzel együtt járó ADHD (figyelemhiányos hiperaktivitás zavar), OCD (kényszeres zavarok), szenzoros integrációs problémák vagy fejlődési késések kihívást jelenthetnek a szülőknek a napi ellátásban."

„A kórházunkban megforduló családokban született meg az igény, hogy fontos lenne egy a számukra is érthető nyelven megfogalmazott kiadvány a Tourette-szindrómáról, mely a laikusok és az érintett olvasók számára foglalná össze az ismereteket. Ebben a könyvben szeretnénk bemutatni a legfrissebb, modern orvosláson és kutatáson alapuló információkat, valamint saját tapasztalatainkat, annak érdekében, hogy átfogó képet nyújthassunk a Tourette-szindrómában szenvedőknek és családtagjaiknak, valamint azoknak, akik szeretnének többet megtudni erről a tünetegyüttesről."

Hivatkozás: https://mersz.hu/tarnok-tic-taktika//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave