Kiss Judit (szerk.)

Nemzetközi segélyezés a 21. század elején

Új irányok, új lehetőségek


Új technológiák, új megoldások

Végezetül az Egyesült Nemzetek Nemzetközi Gyermek Gyorssegélyalapjának (UNICEF) egy innovatív kezdeményezését említjük, amely az UNICEF Innovációs Alap keretében olyan technológiai start-upokat támogat, amelyek „az emberiség javát szolgálják”. Az UNICEF programjáról a Kockázati Alap (Venture Fund) befektetési tanácsadójával, Cecilia Caphiróval beszélgettünk. Ennél az Alapnál olyan fejlődő és feltörekvő országokban1 regisztrált vállalkozások pályázhatnak támogatásra, amelyek működőképes, nyitott kóddal rendelkező innovatív számítástechnikai fejlesztést alkalmazó megoldásokat kínálnak egy-egy adott helyi fejlesztési kihívásra. Caphiro kiemelte, hogy azok a start-upok indulnak jó eséllyel a pályázatokon, amelyek egyedi, innovatív megoldása piacképesnek ígérkezik, de saját forrás hiányában a piacra lépés nem megvalósítható. Az innovatív technológiák kiterjedhetnek (de nem korlátozódnak) a blokklánc (blockchain), drónok, big data, a virtuális és kiterjesztett valóság (virtual and augmented reality) és a mesterséges intelligencia (artificial intelligence) alkalmazására is.

Nemzetközi segélyezés a 21. század elején

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2019

ISBN: 978 963 454 344 2

"Kiss Judit és szerzőtársainak könyve igazi hiánypótló munka. Egyrészt, mert több mint 10 éve nem jelent meg nemzetközi fejlesztési segélyezéssel foglalkozó magyar nyelvű tudományos kötet. Másrészt a könyv több olyan témát is tárgyal, amelyek eddig nem szerepeltek a hazai tudományos kutatásokban. Ilyenek az innovatív finanszírozás, a "post-development", a civil szervezetek szerepe, továbbá az új, nem tradicionális donorok (mint például Kína vagy India) motivációi és hatása a nemzetközi fejlesztési rendszerre. Ezek mind olyan témák, amelyek jelentős új eredményekkel járulnak hozzá a magyar fejlődéstanulmányok több évtizedes hagyományaihoz.

A kötet rendkívül hasznos lehet a felsőoktatásban, különösen a nemzetközi kapcsolatok mesterképzésein, de a nemzetközi fejlesztéssel foglalkozó gyakorlati szakemberek is sokat meríthetnek belőle."

Szent-Iványi Balázs (Aston University és Budapesti Corvinus Egyetem)

Hivatkozás: https://mersz.hu/kiss-nemzetkozi-segelyezes//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave