Kiss Judit (szerk.)

Nemzetközi segélyezés a 21. század elején

Új irányok, új lehetőségek


Az innovatív fejlesztésfinanszírozás jövőbeli potenciálja

Az innovatív finanszírozási eszközöket és mechanizmusokat az interjúalanyok egyöntetűen központi jelentőségűnek tekintik a nemzetközi fejlesztési együttműködési rendszer napjainkban zajló átalakulása tekintetében. Többségük egyenesen paradigmaváltásról beszélt, amennyiben a magánforrások bevonása és mobilizálása alapjaiban alakíthatja át az eddigi kormányzati központú segélyezési gyakorlatot, és megjelenik egy „multi-stakeholder” megközelítés. Ugyanakkor Finn Tarp, a helsinki székhelyű ENSZ Egyetem Fejlődés-gazdaságtani Kutatóközpontjának – UNU-WIDER – igazgatója hangsúlyozta, hogy ez nem jelenti a korábbi paradigma felváltását, hanem annak kiegészítéseként jelenik meg, és mindkettőre szükség van a jövőben.

Nemzetközi segélyezés a 21. század elején

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2019

ISBN: 978 963 454 344 2

"Kiss Judit és szerzőtársainak könyve igazi hiánypótló munka. Egyrészt, mert több mint 10 éve nem jelent meg nemzetközi fejlesztési segélyezéssel foglalkozó magyar nyelvű tudományos kötet. Másrészt a könyv több olyan témát is tárgyal, amelyek eddig nem szerepeltek a hazai tudományos kutatásokban. Ilyenek az innovatív finanszírozás, a "post-development", a civil szervezetek szerepe, továbbá az új, nem tradicionális donorok (mint például Kína vagy India) motivációi és hatása a nemzetközi fejlesztési rendszerre. Ezek mind olyan témák, amelyek jelentős új eredményekkel járulnak hozzá a magyar fejlődéstanulmányok több évtizedes hagyományaihoz.

A kötet rendkívül hasznos lehet a felsőoktatásban, különösen a nemzetközi kapcsolatok mesterképzésein, de a nemzetközi fejlesztéssel foglalkozó gyakorlati szakemberek is sokat meríthetnek belőle."

Szent-Iványi Balázs (Aston University és Budapesti Corvinus Egyetem)

Hivatkozás: https://mersz.hu/kiss-nemzetkozi-segelyezes//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave