Kiss Judit (szerk.)

Nemzetközi segélyezés a 21. század elején

Új irányok, új lehetőségek


Jelenlét – megismerni, megérteni, átérezni

A terepi munka egyik legjelentősebb szemléletbeli újdonsága önreflexióból fakad: nem ismerjük a recipiensek, munkánk haszonélvezőinek mindennapi valóságát, küzdelmeiket, nehézségeiket. Nem vagyunk a ,,cipőjükben”, ezért nem tudunk valós válaszokat adni szükségleteikre. A jelenlét, belehelyezkedés fontossága tulajdonképpen a korábban bemutatott történelmi lecke egyik tanulsága. A donorok, fejlesztők, támogatók egy része már nem szellemi elefántcsonttoronyból, távoli hivatalból tervezi meg programjait. Ők maguk is valós részesei lettek a terepi munkának. Ez az a pont, ami tulajdonképpen elvezetett a civil szervezetek munkájának elismeréséhez, illetve az állami és a civil szektor együttműködésének megerősödéséhez.

Nemzetközi segélyezés a 21. század elején

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2019

ISBN: 978 963 454 344 2

"Kiss Judit és szerzőtársainak könyve igazi hiánypótló munka. Egyrészt, mert több mint 10 éve nem jelent meg nemzetközi fejlesztési segélyezéssel foglalkozó magyar nyelvű tudományos kötet. Másrészt a könyv több olyan témát is tárgyal, amelyek eddig nem szerepeltek a hazai tudományos kutatásokban. Ilyenek az innovatív finanszírozás, a "post-development", a civil szervezetek szerepe, továbbá az új, nem tradicionális donorok (mint például Kína vagy India) motivációi és hatása a nemzetközi fejlesztési rendszerre. Ezek mind olyan témák, amelyek jelentős új eredményekkel járulnak hozzá a magyar fejlődéstanulmányok több évtizedes hagyományaihoz.

A kötet rendkívül hasznos lehet a felsőoktatásban, különösen a nemzetközi kapcsolatok mesterképzésein, de a nemzetközi fejlesztéssel foglalkozó gyakorlati szakemberek is sokat meríthetnek belőle."

Szent-Iványi Balázs (Aston University és Budapesti Corvinus Egyetem)

Hivatkozás: https://mersz.hu/kiss-nemzetkozi-segelyezes//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave