Sárvári György

Tudatváltás

Az éber átkapcsolás mûvészete


Egyirányú út

A negatív, bántó üzenet információs tartalmát az elme törli, és abban reménykedik, hogy az üzenettel maga az élmény is megsemmisült. Sajnos ez nem így van, épp ellenkezőleg. Az üzenet az elutasítással törlődik (nem vagyok rossz), de nem maradéktalanul. A negatív élményt a test rögzíti (probléma vagyok) és a sejtek memóriájában tárolja. Az információ törlődik, de az élmény, az üzenetet hordozó energia nem tűnik el, ugyanis az esemény magja energia, rezgés, másképpen fogalmazva érzés. Ez a negatív energia vagy érzésmaradvány épp azáltal lesz veszélyforrás, hogy megfosztva a címkétől, a tartalomtól, önálló életet kezd el élni a testben. A test ugyanis magába rejti, rögzíti a negatív élményt, és ezáltal felerősíti. A tudatunk korlátozott működésének lényege az oknyomozó, hatás-ellenhatás alapú logikai haladás, amely azonban az energia- és élményfeldolgozásban járatlan. Az élmények feldolgozása csak megváltozott tudatállapotban jöhet létre, amelynek lényege pont a tudatos működés és kontroll leállítása, kiiktatása. A buddhista megközelítésben ez a gondolkodás nélküli gondolkodás vagy a holisztikus megismerés. Lényege a szomato-pszichés üzemmód, amelyben a tudat nem meghatároz, hanem utánkövet és egészen más módon érzékel. A lényeg az elme lineáris működésének kiiktatása és a megváltozott tudatállapotú működés létrehozása. A tanulás útja nem a logikai, feltáró, reduktív munkamód lesz, hanem a testtudatos megismerés, amelyben az érzéseknek, a meditatív jelenlétnek, az inspiratív működésnek van kiemelt jelentősége. Ezt a működést élményalapú, érzelemvezérelt működésnek, testtudatos megismerésnek hívjuk.

Tudatváltás

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2020

ISBN: 978 963 454 532 3

Sárvári György hazánk egyik legmeghatározóbb coach tanácsadója. Könyve nem egyszerű leíró pszichológiai kutatás, hanem egy izgalmas krimihez hasonlít, ahol a szereplők kiemelkedő vezetők, sportolók, vagy éppen hétköznapi emberek, akik szeretnének felülemelkedni a sorsukon. Olyan kritikus, drámai pillanatokat sűrít egy-egy ötperces írásba, amelyben egy életpálya legintimebb elakadásai és küzdelmei bontakoznak ki. Minden rövid történet mestermunka, amely a személyes elakadástól a kibontakozás és megújulás lehetőségéig vezet végig minket. Könyve stílusteremtő, mert minden sztoriban van valami egyedi és mégis mindannyiunk számára érvényes tanulság. Írásaiban a sűrítés és a fókuszált vonalvezetés eszközeivel él, amelyben a katarzis és a feloldás fontos szerepet kap. Aki olvassa a különböző emberi történeteket és sorsokat, szinte mindegyikben magára ismerhet. Talán azért is, mert korunk legfontosabb kérdései, az élet, a halál, az egzisztenciális szorongás, a szüleinktől való elszakadás, az elengedés és a megtartás leginkább szívszorító pillanatai bontakoznak ki belőle. A szerző valószínűleg a kollektív tudattalanból hívta elő ezeket a fontos történeteket, hogy mindannyiunk útkeresését támogassa általa.

„…A labirintus belőlünk táplálkozik, a mi kivetülésünk, azonos velünk, és így a megoldás is bennünk van legbelül. Az élet labirintusa olyan organikus Mátrix, amely pontosan követi a belső folyamatainkat. Ha elfáradunk és kiégünk, a külső körülményeink nem pusztán lekövetik a belső állapotunkat, hanem felerősítik. A kiégett ember a saját fásultságának felerősített árnyékával találja szemben magát kívül, illetve olyan erős megállító helyzetekkel, amik tükrözik a belső állapotát…”

„Nincs nagyobb kaland, mint hazaérkezni, hazatalálni, beteljesíteni és fölfedezni azt, ami a miénk. A betöltött idő megteremtése mindannyiunk számára fontos. A betöltött időhöz azonban az üres időn át vezet az út, amelyet megkerülni, átugrani nem lehet. Jó lenne átkapcsolni a pihenés örömébe, és élvezni a megérkezést. Ehhez azonban helyet kell készítenünk önmagunkban a megérkezés ünnepének…”

Hivatkozás: https://mersz.hu/sarvari_tudatvaltas//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave