Nagy Péter Tamás

Bevezetés az áramlások numerikus szimulációjába


4.3. Felkészülést segítő kérdések

  1. Mi a Courant-szám? Magyarázza el fizikai jelentését!
     
  2. Az egydimenziós, instacioner konvenktív-diffúzív transzport egyenlet,
     
     
    egy belső pontjának diszkretizálásán mutassa be (írja fel és magyarázza el) a következő módszert! Mekkora a módszer térbeli és időbeli rendje? Rajzolja fel a módszer stenciljét! Írja fel az adódó egyenletrendszert vektoriális formában (mátrix műveletekkel), és jellemezze azt!
    1. explicit Euler-módszer
    2. implicit Euler-módszer
  3. Mik az előnyei/hátrányai egy implicit/explicit tranziens módszernek? Mutassa be stabilitási tulajdonságukat egy egyszerű közönséges differenciálegyenlet esetén!

Bevezetés az áramlások numerikus szimulációjába

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2020

ISBN: 978 963 454 533 0

Ennek a jegyzetnek a célja, hogy az áramlástan iránt érdeklődők elsajátítsák a numerikus modellezés alapvető elemeit. Megismerkedünk a modellezés folyamatával, majd az ehhez szükséges elméleti alapismeretekkel. Felelevenítjük, hogy milyen parciális differenciálegyenletekkel tudjuk modellezni az áramlásokat, adott esetben milyen elhanyagolásokkal élhetünk. Közben felidézzük a korábbi áramlástani és vektoralgebrai ismereteinket. Később ezt a pár egyenletet próbáljuk megoldani. Egy egyszerű problémától, az időben állandó egydimenziós áramlástól jutunk el az időben változó, több-dimenziós problémákig.

Hivatkozás: https://mersz.hu/nagy-bevezetes-az-aramlasok-numerikus-szimulaciojaba//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave