Gősi Zsuzsanna, Bukta Zsuzsanna (szerk.)

A sport társadalmi, gazdasági és utánpótlás-nevelési kérdései


Műsorfüzet, programfüzet

A műsorfüzet sokkal jobb lehetőség a reklámra, a szponzorok feltüntetésére, mint a jegy, hisz sokkal nagyobb felület áll rendelkezésre. Ennek ellenére több csapatnál nem szoktak programfüzetet csinálni, pedig nagyon hasznos. Általában azzal szokták megmagyarázni, hogy nagyon költséges minden mérkőzésre nyomtatni 500-1000 darabot. Az igazság az, hogy ha megfelelő mennyiségű szponzor, támogató van, akkor a csapatnak fontos (kötelessége) egy ilyen füzetet csináltatni. A Falcónál is ez a helyzet, hisz több mint 60 támogatója, hirdetője van összesen a csapatnak. Ha valaki elmegy az Arena Savariába – a Falco itt játssza a hazai mérkőzéseit –, akkor kapni fog egy füzetet. A jegynek mint egy szolgáltatásnak a feladata a nézővel szemben, hogy információt nyújtson (Hoffmann, 2007; Mullin–Hardy–Sutton, 1993; Muszbek, 2016). Melyik nap hány órakor játszik a csapat, hol és ki ellen, hogy többet megtudjanak a játékosokról, és az edzők, vezetők elvárásairól. A klub ennek teljes mértékben eleget tesz. Az 2016/17-es szezonra szóló műsorfüzete minden kritériumnak eleget tesz. De mit várhat el egy szponzor, és ami fontosabb, mit kap. Egy ilyen programfüzet sokkal nagyobb felülettel bír, mint egy darab jegy, így elvárható, hogy többet mutasson meg a cégekről, mint a logó. A sport 36, a Trend Optika, az AKE, az Union 24 és a város emblémája megjelenik a fedőlapon. A sport 36 a termék reklámozása miatt szponzorálja a Falcót, ők sportfelszerelést gyártanak, és a csapatot is ellátják felszerelésekkel. A belső oldalakon mindegyik megjelent szponzornak ugyanakkora helye van. Összesen 33 szponzor jelenik meg ezeken az oldalakon. Az alábbi (2. táblázatban) mutatom be a szponzorokat, illetve motivációjukat.

A sport társadalmi, gazdasági és utánpótlás-nevelési kérdései

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2020

ISBN: 978 963 454 582 8

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kar Egészségfejlesztési és Sporttudományi Intézete 2010 óta foglalkozik sportszervező szakos hallgatók képzésével, amely a sporttudományi képzések közül az egyik legsokrétűbb, legösszetettebb terület. Jelen van benne a sport társadalmi, gazdasági, jogi, élettani, gyakorlati vetülete, amelyet a diákoknak átadni igazi kihívás, de ugyanakkor nagy kedvvel végzett feladat.

Az intézet oktatói gárdája ennek a kihívásnak mentén folyamatosan bővült és büszkén mondhatjuk, hogy tanáraink ma már nemcsak a teljes tantárgyi palettát tudják lefedni, de tudományos tevékenységük is nagyon sokrétű.

A jelen tanulmánykötet is azt bizonyítja, hogy a sport napjainkban igencsak aktuális területein végzünk kutatásokat. A nemi esélyegyenlőség kérdése a társadalom számos területén aktuális és forró téma, a férfiasnak tartott sport területén pedig kiváltképpen az. A hivatásos sporttal foglalkozó vállalkozások egyre szélesedő köre számtalan sportgazdasági elemzési lehetőséget kínál; a sportvállalkozások üzleti modelljei, valamint a szponzoráció kérdése számos tanulsággal szolgál. A szabadidősport lehetséges finanszírozási módjait elemző tanulmány arra világít rá, hogy a sportnak ez a területe is jelentős teret hódított az utóbbi évtizedekben. Az utánpótlás-neveléssel kapcsolatos tanulmányok pedig egy újsütetű kezdeményezésű akadémia felépítésén keresztül, illetve a hazai utánpótlás-nevelési rendszer átfogó bemutatásán át világítja meg a versenysportnak e kiemelkedően fontos ágát.

Hivatkozás: https://mersz.hu/gosi-bukta-a-sport-tarsadalmi-gazdasagi-es-utanpotlas-nevelesi-kerdesei//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave