Nemzeti Népegészségügyi Központ (közread.)

Összefoglaló elemzés a hazai háziorvosképzésről a fejlesztési irányok meghatározásával


A Pécsi Tudományegyetem Alapellátási Intézetének története

A Pécsi Tudományegyetem Alapellátási Intézete a családorvoslást olyan orvosi szakterületnek tekinti, mely az egyén, a család, a kisebb közösségek számára komplex egészségügyi alapellátást nyújt. Ez a tevékenység az akut és a krónikus betegségek gyógyítására, továbbá gondozására és megelőzésére vonatkozik. Egészségügyi alapellátást jelent, amely a rendelőben és a beteg lakásán, az egyén számára elérhető közelségben humánusan valósul meg. Az ellátás szem előtt tartja az egyén és a család testi, lelki, szociális igényét. Irányító integráló tevékenységével a beteg köré szervezi a szakellátást, és kapuőrző szerepével hozzájárul a magyar egészségügy optimális működéséhez. Az alapellátás a leginkább gazdaságos és költséghatékony szolgáltatás.


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2020

ISBN: 978 963 454 621 4

Munkánk első részében a magyarországi családorvosi képzés kialakulásának, a vonatkozó tantárgyak bevezetésének, a tanszékek alapításának történetét mutatjuk be. Bemutatjuk a háziorvosi oktatás jelenlegi helyzetét. Összehasonlítjuk a négy tanszék graduális és posztgraduális háziorvosképzését is. Ezt követi egy összefoglaló a Svájci Hozzájárulás keretében megvalósuló Alapellátás-fejlesztési Modellprogramon belül készült, a háziorvoslás presztízséről az orvostanhallgatók és fiatal orvosok körében végzett kutatás eredményeiről. Eredménytermékünk második fele a háziorvosi képzés fejlesztésének irányait foglalja majd magába.

Hivatkozás: https://mersz.hu/osszefoglalo-elemzes-keszitese-a-hazai-haziorvoskepzesrol-a-fejlesztesi-iranyok-meghatarozasaval-20//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave