Falus Iván (főszerk.), Szűcs Ida (szerk.)

Didaktika

Elméleti alapok a tanítás tanulásához


Feladatok

  1. Térképezze fel a hazai pedagógiai folyóiratokban, az elmúlt öt évben az integrált nevelés-oktatással kapcsolatos publikációkat. Készítsen erről bibliográfiát! Mely altémák állnak a kutatások középpontjában az integrált/inkluzív nevelés-oktatás területén belül?
  2. Válasszon egy érdeklődésének megfelelő, az integrált nevelés-oktatás témakörébe illeszkedő idegen nyelvű tanulmányt és készítsen egy rövid recenziót! Próbálja jelenlegi tudása és tapasztalatai alapján összehasonlítani a külföldi és a hazai helyzet jellemzőit.
  3. Készítsen interjút egy olyan kollégával, aki legalább öt éve megvalósít integrált nevelés-oktatást! Összegezze az interjú alapján az integráció pozitív és negatív hatásait a kolléga véleménye szerint.
  4. Készítsen egy esszét arról, hogyan képzeli el az ideális integrált nevelés-oktatást? Munkáját díszítheti rajzzal, fotóval, költeménnyel stb.
  5. Csoporttársai részvételével fókuszcsoportos interjú keretében térképezze fel nézeteiket az integrációról, inklúzióról. Vesse össze saját gondolataival, emelje ki a hasonlóságokat és a különbözőségeket!
  6. Valósítsanak meg egy vitát, amelyben az egyik csoport az integrált nevelés támogatójaként, a másik csoport a távolságtartó ellenzőjeként jelenik meg. Gyűjtsenek össze a vita előtt 5-5 érvet az integrált nevelés mellett és ellen!

Didaktika

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 721 1

A didaktika a pedagógiának a tanulás támogatásával foglalkozó tudományterülete, amely a Comenius óta eltelt 5 évszázadban folyamatosan gazdagodott, bővült. A jelen kézikönyv több mint 20 fejezetben dolgozza fel a tanulás jellemzőire, a tanulókra, a tehetségesekkel, a különös figyelmet igénylőkkel való bánásmódra, az oktatás tartalmára, a tantervekre, a tervezésre, az oktatás kereteire, stratégiáira, módszereire, a digitális pedagógiára vonatkozó legújabb ismereteket. Tájékozódhatunk belőle a társadalom és az oktatás kapcsolatáról, a tanulás környezetéről, a hatékony pedagógus ismérveiről, a pedagógussá válás folyamatáról, a pedagógiai kutatás alapvető módszereiről, valamint az oktatás paradigmáinak történeti alakulásáról.

A kézikönyvet, amelyet a neveléstudomány és a pedagógusképzés jeles képviselői írtak, egyaránt haszonnal forgathatják az ismereteiket bővíteni kívánó gyakorló pedagógusok, doktoranduszhallgatók, valamint a mesterség alapjaival ismerkedő pedagógusjelöltek.

Hivatkozás: https://mersz.hu/falus-didaktika//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave