Falus Iván (főszerk.), Szűcs Ida (szerk.)

Didaktika

Elméleti alapok a tanítás tanulásához


Feladatok

  1. Gyűjtsön példákat a magyar közoktatásban az oktatási szegregáció tettenérhetőségére!
  2. Vizsgálja meg az önhöz három közel eső kisváros oktatási intézményeit! Be lehet-e őket valamelyik alábbi kategóriába sorolni?
    1. Hátrányos helyzetű diákok szegregált nevelését, oktatását végző iskola;
    2. hátrányos helyzetű diákok szegregált nevelését, oktatását sikeresen megvalósító iskola;
    3. hátrányos és nem hátrányos helyzetű tanulók sikeres együttnevelését megvalósító iskola;
    4. elit képzést folytató iskola.
  3. Tanulmányozza a fejezetben említett, migráns tanulókat oktató intézmények egyikének a pedagógiai programját (a honlapjukon a dokumentumok között találja meg). A dokumentumban keresse meg a méltányos oktatásra utaló tartalmat!
  4. Ha lehetősége van rá, készítsen interjút egy olyan iskola intézményvezetőjével, ahol sikeres inkluzív nevelés valósul meg. Az interjúhoz legalább 5, az inklúzióval kapcsolatos kérdést fogalmazzon meg!
  5. Milyen érvekkel győzné meg a szegregációt segítő, elit oktatást támogató szülőket arról, hogy gyermeküket a többségi társadalomból származó tanulókkal, esetleg hátrányos helyzetű, sőt roma gyermekekkel együtt szervezett nevelésben, oktatásban részesítsék?

Didaktika

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 721 1

A didaktika a pedagógiának a tanulás támogatásával foglalkozó tudományterülete, amely a Comenius óta eltelt 5 évszázadban folyamatosan gazdagodott, bővült. A jelen kézikönyv több mint 20 fejezetben dolgozza fel a tanulás jellemzőire, a tanulókra, a tehetségesekkel, a különös figyelmet igénylőkkel való bánásmódra, az oktatás tartalmára, a tantervekre, a tervezésre, az oktatás kereteire, stratégiáira, módszereire, a digitális pedagógiára vonatkozó legújabb ismereteket. Tájékozódhatunk belőle a társadalom és az oktatás kapcsolatáról, a tanulás környezetéről, a hatékony pedagógus ismérveiről, a pedagógussá válás folyamatáról, a pedagógiai kutatás alapvető módszereiről, valamint az oktatás paradigmáinak történeti alakulásáról.

A kézikönyvet, amelyet a neveléstudomány és a pedagógusképzés jeles képviselői írtak, egyaránt haszonnal forgathatják az ismereteiket bővíteni kívánó gyakorló pedagógusok, doktoranduszhallgatók, valamint a mesterség alapjaival ismerkedő pedagógusjelöltek.

Hivatkozás: https://mersz.hu/falus-didaktika//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave