Falus Iván (főszerk.), Szűcs Ida (szerk.)

Didaktika

Elméleti alapok a tanítás tanulásához


Feladatok

  1. Saját szakját (szakjait) alapul véve önnek inkább szaktudást, hétköznapi tudást vagy ünnepnapi tudást kell közvetítenie? Gyűjtsön olyan tartalmakat a saját szakjához és pedagógiai gyakorlatához kapcsolódóan, amelyek éppen a másik a két területhez sorolhatók!
  2. Érveljen amellett, hogy a saját tantárgyához kapcsolódó tudásokra valóban szüksége lesz a 20. századi embernek! Fogalmazzon meg ellenérveket is!
  3. Sokan mondják, hogy növelni kellene a hétköznapi tudás arányát – értelemszerűen az ünnepnapi tudás rovására – a felső tagozaton és a középiskolában is. Önnek erről mi a véleménye? Érveljen az álláspontja mellett?
  4. Az, hogy értünk valamihez, nem feltétlenül jelenti azt, hogy ez a szakmánk. Hozzon példákat olyan szakértelmekre, amelyek nem sorolhatók a szaktudás kategóriájába! Mi mindenhez érthet egy gyermek? És egy serdülő?
  5. Ellenőrizze, hogy érti-e, azaz el tudja-e magyarázni a következő fogalmak jelentését: attitűd, dekontextualizált, identitás, kánon, kognitív, affektív, dekomponál, holisztikus, explicit és implicit, kauzális, intencionális, narratíva!

Didaktika

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2021

ISBN: 978 963 454 721 1

A didaktika a pedagógiának a tanulás támogatásával foglalkozó tudományterülete, amely a Comenius óta eltelt 5 évszázadban folyamatosan gazdagodott, bővült. A jelen kézikönyv több mint 20 fejezetben dolgozza fel a tanulás jellemzőire, a tanulókra, a tehetségesekkel, a különös figyelmet igénylőkkel való bánásmódra, az oktatás tartalmára, a tantervekre, a tervezésre, az oktatás kereteire, stratégiáira, módszereire, a digitális pedagógiára vonatkozó legújabb ismereteket. Tájékozódhatunk belőle a társadalom és az oktatás kapcsolatáról, a tanulás környezetéről, a hatékony pedagógus ismérveiről, a pedagógussá válás folyamatáról, a pedagógiai kutatás alapvető módszereiről, valamint az oktatás paradigmáinak történeti alakulásáról.

A kézikönyvet, amelyet a neveléstudomány és a pedagógusképzés jeles képviselői írtak, egyaránt haszonnal forgathatják az ismereteiket bővíteni kívánó gyakorló pedagógusok, doktoranduszhallgatók, valamint a mesterség alapjaival ismerkedő pedagógusjelöltek.

Hivatkozás: https://mersz.hu/falus-didaktika//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave