Notbohm Ellen, Zysk Veronica

Ezeregy nagyszerű ötlet autizmussal élő vagy Asperger-szindrómás gyerekek neveléséhez és tanításához


A környezet is hat a beszédfejlődésre

A beszédet jórészt utánzással tanuljuk, és annál a gyereknél, aki nem gyakran hall más embereket beszélni, lassabban fejlődik ki a beszéd képessége. Az elkülönített speciális oktatási igényű osztályok kevéssé adnak lehetőséget arra, hogy az osztálytársak bemutathassák a nyelv használatát. A szülőknek és a nyelvi szakembereknek aktívan kell olyasfajta környezetet keresniük, ahol a gyerek az átlagosan fejlődő kortársak beszédével találkozik. A gyerek egyéni fejlesztési programjába vegyük fel az osztálytársakkal való társalgást is. Ahogy nő a gyerek, programjába az éppen használatos szlengnek is bele kell kerülnie: „Nicole megtanulja az osztálytársak által használt szlenget a szünetekben és ebédnél folytatott informális beszélgetések során.” Az átlagosan fejlődő gyerek beszédének másik forrása a testvér. Ők is segíthetnek megmutatni az autizmussal élő gyereknek, hogy melyek az „élő” és „nem divatos” szavak és kifejezések.

Ezeregy nagyszerű ötlet autizmussal élő vagy Asperger-szindrómás gyerekek neveléséhez és tanításához

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2022

ISBN: 978 963 454 794 5

Soha ne feledjük, hogy amilyen most a szülő attitûdje a gyerek felé, olyan lesz később a gyermek attitűdje önmaga felé.

Mindannak a fókuszában, amit a gyermek számára biztosítunk, az egészséges szociális-emocionális énkép kialakítása áll. Ennek híján semmilyen terápia vagy nevelés sem fog segíteni.

Lássuk meg benne azt a rátermett, érdekes, produktív és értékes felnőttet, aki – minden okunk megvan arra, hogy elhiggyük – lesz belőle. És őrizzük meg magunkban ezt a képet, mert a mi szemünkön keresztül ő is ezt fogja látni. Aki lát, az hisz, és aki hisz, az meg is valósít.

Hivatkozás: https://mersz.hu/ezeregy-nagyszeru-otlet//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave