Notbohm Ellen, Zysk Veronica

Ezeregy nagyszerű ötlet autizmussal élő vagy Asperger-szindrómás gyerekek neveléséhez és tanításához


1 Simon mondja .http://jatekleirasokjatekotletek.blogspot.hu/2012/03/simonmondja.html: egy tréfás, becsapós csoportjáték, ami fejleszti a koncentrálóképességet, már a kicsiknél is. Játékosok száma: minimum 3 fő és egy játékvezető. A játék elején minden játékos a játékvezetővel szemben helyezkedik el. A játékvezető különböző parancsokat mond a.játékosoknak: pl. ugráljanak fél lábon, fussanak a szoba sarkába, fogják be a fülüket… stb. De természetesen nem mindig szabad engedelmeskedni a játékvezető parancsának. A parancsot csak akkor kell végrehajtani, ha a játékvezető így kezdi: „Simon mondja, hogy….” Amennyiben nem így kezdi, akkor a parancsot nem szabad végrehajtani. Aki hibázik, az a játékból kiesik! Az nyer, aki utoljára marad és ő lehet a következő Simon. A játékban sok múlik a vezető leleményességén, ugyanis tőle függ, hogy mennyire tudja becsapni a játékosokat: pl. nagyon gyorsan adja ki a parancsot, vagy ő maga is csinálja, amit mond és a többiek véletlenül akkor is követik, ha nem kéne, vagy úgy fogalmazza meg a parancsot, hogy „Simon mondja, hogy NE emeld fel a bal kezed”! Kövesd a vezért játék: A csoport egy kört alkot. Egy gyermek középre áll, majd szembe áll vele egy társa. Egyikük elkezd mozogni, különféle mozdulatokat végez lassan, míg a szemben álló igyekszik utánozni, mintha a tükörképe lenne. Mindenki kerüljön sorra! Kövesd a vezért! Válasszunk egy vezért a gyerekek közül, játsszuk azt, hogy azt csinálja az osztály, amit a vezér mond: „A vezér azt mondja, hogy álljatok a jobb lábatokra!” Nehezíthetjük a játékot, hogy ellentétes irányokkal válaszoljanak: „Emeld fel a jobb (bal) kezed!” vagy „Fogd meg a bal (jobb) válladat!”

Ezeregy nagyszerű ötlet autizmussal élő vagy Asperger-szindrómás gyerekek neveléséhez és tanításához

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2022

ISBN: 978 963 454 794 5

Soha ne feledjük, hogy amilyen most a szülő attitûdje a gyerek felé, olyan lesz később a gyermek attitűdje önmaga felé.

Mindannak a fókuszában, amit a gyermek számára biztosítunk, az egészséges szociális-emocionális énkép kialakítása áll. Ennek híján semmilyen terápia vagy nevelés sem fog segíteni.

Lássuk meg benne azt a rátermett, érdekes, produktív és értékes felnőttet, aki – minden okunk megvan arra, hogy elhiggyük – lesz belőle. És őrizzük meg magunkban ezt a képet, mert a mi szemünkön keresztül ő is ezt fogja látni. Aki lát, az hisz, és aki hisz, az meg is valósít.

Hivatkozás: https://mersz.hu/ezeregy-nagyszeru-otlet//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave