Tölgyessy Zsuzsanna

A drámapedagógia elmélete és gyakorlata


A drámapedagógia célkitűzései: az alkalmazott dráma és a tanítási dráma

A drámapedagógia egyrészt egy módszer, amely érdekesebbé, mélyebbé teheti akár egy műalkotás (irodalmi, zenei, képzőművészeti) megértését, feldolgozását, de akár az irodalom harmadik, dráma műneméhez tartozó dráma tanítása is történhet drámán keresztül. Ezenkívül bármely tantárgy, szakterület területén felmerülő probléma megközelítése, vizsgálata történhet a drámapedagógia alkalmazásával – ebben az esetben beszélhetünk alkalmazott drámáról.

A drámapedagógia elmélete és gyakorlata

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2018

ISBN: 978 963 454 265 0

Hallom: elfelejtem. Látom: emlékezem. Cselekszem: megértem – ez a régi kínai közmondás összefoglalja a drámapedagógia lényegét a játékalapú, tevékenységen keresztül megvalósuló tanulást, a problémamegoldó és a tapasztalaton keresztül létrejövő feltárást.

A kézirat előbb elméleti síkon igyekszik körbejárni a drámapedagógiát (központban a tanítási és alkalmazott drámával), majd alkalmazhatóságát az oktatás keretei között vizsgálja. A drámapedagógia multifunkcionalitására (módszer, tantárgy, művészeti intervenció, társadalomkritikai fórum) csak utal, a határterületekre – mint a színházi nevelés és a gyermek- és diákszínjátszás (ami nem azonos a professzionális gyermekszínházzal) – csak utalások szintjén merészkedik megfelelő ismeret és tapasztalat híján.

Hivatkozás: https://mersz.hu/tolgyessy-a-dramapedagogia-elmelete-es-gyakorlata//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave