Berán Eszter, Berta Judit, Csabai Krisztina, Márkus Lilla, Medgyesi Patricia

Fejlődéslélektan gyakorlatok


Érzelmi kompetencia

Érzelmi kompetencia alatt azt értjük, hogy képesek vagyunk eligazodni az érzelmi világban és érzelmeinket hasznosítani tudjuk a sikeres alkalmazkodáshoz (Saarni, 2011). Az érzelmi kompetenciát alkotó érzelmi képességek szociális tapasztalatok révén épülnek ki és természetesen nem függetlenek olyan egyéni tényezőktől sem, mint észlelési, értelmi képességek vagy temperamentum. Az érzelmek megélésének egyéni variabilitása és a komplex érzelemrendszerek vizsgálatának módszertani nehézségei következtében kevés adatunk van arra vonatkozólag, hogy egyes érzelmi képességek hogyan működnek különböző életkorokban. Az alábbi felsorolásban Saarni érzelmi képességlistáját kiegészítettük két új elemmel:

Fejlődéslélektan gyakorlatok

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2019

ISBN: 978 963 454 471 5

A jegyzet elsősorban a pszichológia BA képzésben részt vevő hallgatóknak készült, a Fejlődéslélektan 1. és 2. Gyakorlat tárgyak segédanyagaként, a gyakorlat során érintett témák könnyebb feldolgozásához, rendszerezéséhez. Mindemellett haszonnal forgathatják mindazon más szakos hallgatók is, akiknek tanulmányai a fejlődéslélektan gyakorlati területéhez is kapcsolódnak.

A gyakorlatok tematikájának összeállításakor több célt is figyelembe vettünk. A gyakorlati órák során a hallgatók óvodás és kisiskolás korú gyermekekkel végeznek játékos feladatokat, mely során empirikus tapasztalatot szereznek az elméletben megtanult jelenségekről, a megfigyelés különböző helyzeteiről szereznek élményt, és a gyerekekkel való kapcsolatfelvételt is gyakorolják. Ez a hármas cél segíti részben az elméleti anyag jobb megértését és elmélyítését, részben pedig alapjául szolgálhat a gyerekekkel való későbbi munkához.

Hivatkozás: https://mersz.hu/fejlodeslelektan-gyakorlatok//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave