Berán Eszter, Berta Judit, Csabai Krisztina, Márkus Lilla, Medgyesi Patricia

Fejlődéslélektan gyakorlatok


Igazságosság

Az erkölcsi realizmus időszakában a retributív igazságosság eszméje uralkodik. Ez azt jelenti, hogy a büntetés elkerülhetetlen következménye az erkölcsi véteknek, a helyes magatartásért pedig jutalom jár. Mindenki az érdemei szerint kap jutalmat vagy bűntetést és fordítva, a jutalom vagy büntetés a gyermeket intellektuálisan orientálja: ha egy gyermek büntetést kap, akkor helytelenül cselekedett. Így érthetővé válnak az ilyen korú gyermekek immanens izgaságosságon alapuló ítéletei, miszerint a tett magában hordja a büntetést. 7–10 év között az erkölcsi relativizmussal párhuzamosan kialakuk a disztributív igazságosság eszméje, miszerint a törvény funkciója, hogy a javak elosztása egyenlőségen alapuljon (Ranschburg, 2014).

Fejlődéslélektan gyakorlatok

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2019

ISBN: 978 963 454 471 5

A jegyzet elsősorban a pszichológia BA képzésben részt vevő hallgatóknak készült, a Fejlődéslélektan 1. és 2. Gyakorlat tárgyak segédanyagaként, a gyakorlat során érintett témák könnyebb feldolgozásához, rendszerezéséhez. Mindemellett haszonnal forgathatják mindazon más szakos hallgatók is, akiknek tanulmányai a fejlődéslélektan gyakorlati területéhez is kapcsolódnak.

A gyakorlatok tematikájának összeállításakor több célt is figyelembe vettünk. A gyakorlati órák során a hallgatók óvodás és kisiskolás korú gyermekekkel végeznek játékos feladatokat, mely során empirikus tapasztalatot szereznek az elméletben megtanult jelenségekről, a megfigyelés különböző helyzeteiről szereznek élményt, és a gyerekekkel való kapcsolatfelvételt is gyakorolják. Ez a hármas cél segíti részben az elméleti anyag jobb megértését és elmélyítését, részben pedig alapjául szolgálhat a gyerekekkel való későbbi munkához.

Hivatkozás: https://mersz.hu/fejlodeslelektan-gyakorlatok//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave