Szűts Zoltán

A digitális pedagógia elmélete


1 A kutatás az Eszterházy Károly Egyetem (EKE) Digitális Pedagógia Kutatócsoportja és a Digitális Pedagógiai Módszertani Központ szervezésében történt „A köznevelés keretrendszeréhez kapcsolódó mérési-értékelési és digitális fejlesztések, innovatív oktatásszervezési eljárások kialakítása, megújítása (EFOP-3.2.15-VEKOP-17-00001)” projekt keretein belül. A kérdőív által megcélzott területek, amelyekre könyvünkben fókuszálunk, a következők voltak: digitális átállás és életvezetés, tanulási környezet, osztálytermi tevékenységek, tanulásszervezés és módszertan, értékelés, teljesítményértékelés, tartalom-, tananyagközvetítés. A vizsgálati minta reprezentatív volt, a mintavételi eljárás többlépcsős mintavétellel történt. Az Eszterházy Károly Egyetem Mérésértékelési Munkacsoportja (MÉM) által kidolgozott eljárás eredményeként kiválasztott megyék beazonosított intézményeinek pedagógusait szólítottuk meg.

A digitális pedagógia elmélete

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2020

ISBN: 978 963 454 585 9

A kötet a digitalizáció és a hálózati lét természetéből fakadó pedagógiai kérdéseket az online kommunikáció és média kérdéseivel strukturális összefüggésben jeleníti meg. A mű célja a pedagógiai gyakorlattal szerves egészet alkotó elméleti keretrendszer megalkotása, amely közös nevelés-, illetve média- és kommunikációtudományi elveken alapszik.

Szűts Zoltán definíciója szerint a digitális pedagógia az osztálytermi vagy távoktatási módszertanok, gondolkodásmódok, szervezési folyamatok és munkaformák olyan egysége, amely infokommunikációs eszközökre, képernyőkre, adatbázisokra és digitális tartalmakra épül.

A szerző nem titkolt szándéka megtalálni az egyensúlyt a technooptimizmus és -pesszimizmus között, miközben lándzsát tör a tudatos digitálistechnológia-használat jól azonosítható előnyei mellett.

Hivatkozás: https://mersz.hu/szuts-a-digitalis-pedagogia-elmelete//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave