Gubán Ákos, Rádi György

Anyagáramlási rendszerek


6.1.1.3. Gépi működtetésű homlokemelős targoncák

Az első világháború után az anyagmozgatásra szakosodott tervezők arra a megállapításra jutottak, hogy célszerű lenne az árukat, termékeket egymásra rakni, és így raktározni. Ehhez viszont szükség volt egy olyan eszközre, amely képes volt az árukat magasra emelni, forgatni, az állványok polcaira elhelyezni és rövid távon szállítani, mindezt pedig rugalmas módon. A Clark ötletének köszönhetően 1917-ben megjelenik a homlokvillás targonca. Ezt fejlesztette tovább 1925-ben a Yale. A cég a meghajtásra elektromos motort alkalmazott, a targonca villája pedig egy oszlopban felemelhető volt. Ebben az időben még nem használják az oszlopdöntést és a hidraulikus rendszert. Az újabb fejlődés a második világháború után következett be. A Lansing Bagnall vállalat újratervezte a homlokvillás targoncát, és megalkotta a világ első tolóoszlopos targoncáját, amelyet már keskeny folyosókon is tudtak használni.

Anyagáramlási rendszerek

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2018

ISBN: 978 963 454 192 9

A szerzők több mint hat éve oktatják a BGE Gazdaságinformatikus szak Logisztikai informatikus specializáción az Anyagáramlási rendszerek tárgyat. Ez idő alatt kialakított és rendszeresen aktualizált oktatási anyag elektronikus verzióját tartalmazza a jelen kiadás. A tananyag mindazok számára nyújt hasznos információkat és ismereteket, akik a gazdasági szemlétű logisztika műszaki oldalát is szeretnék megismerni. A kapcsolódó mintapéldákon keresztül betekintést kapnak az anyagáramláshoz kapcsolódó egyszerűbb számítási módszerekbe is.

A mű elsősorban informatikai és közgazdasági ismeretekkel rendelkező hallgatók számára nyújt betekintést az Anyagáramlási rendszerekhez kapcsolódó berendezésekről, eszközökről, módszerekről és módszertanokról. Elsősorban Gazdaságinformatikus hallgatók számára készült, de olvasása hasznos lehet Gazdálkodás és menedzsment, valamint Pénzügy és számvitel szakos hallgatók számára. Kiegészítő információkat tartalmaz a logisztika tárgy gazdasági szemléletű oktatási anyagához. Szemléletében műszaki-matematikai vonalat követ, ezáltal komplexebb rálátást nyújt a logisztika szélesebb körű megismeréséhez. Sok sikert és élvezetes tanulmányozást kívánunk!

A szerzők

Hivatkozás: https://mersz.hu/guban-radi-anyagaramlasi-rendszerek//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave