Gonda Tibor

Alternatív turizmus


New York: ENSZ Fenntartható Fejlődés Csúcs (2015)

A csúcstalálkozón a Fenntartható Fejlődés 2030-ig tartó menetrendjét dolgozták ki, mely a világ problémáira keres megoldást. Megfogalmaztak 17 fenntartható fejlesztési célt (SDG), és tárgyaltak a millenniumi fejlesztési célokról (MDG). A 2030-ig tartó időszak menetrendjének eléréséhez elengedhetetlennek tartották az egyenlőtlenségek csökkentését, ideértve a nők és leginkább a marginalizálódott nők helyzetének javítását és a szerepük erősítését. A kiegyensúlyozott és fenntartható gazdasági növekedés, valamint a munkahelyteremtés alapvető fontosságú a szegénység többdimenziós jellegének kezelésében, és azt el kell választani a környezet pusztulásától. Különös figyelmet kell fordítani a legkevésbé fejlett országokra, a tengerparttal nem rendelkező fejlett országokra és a kis szigetekkel rendelkező fejlődő államokra. A 17 fenntartható fejlesztési cél és a turisztikai szektornak a célok megvalósítása érdekében kialakított törekvését az 5.3. fejezetben mutattam be.

Alternatív turizmus

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2022

ISBN: 978 963 454 768 6

A turizmus jelenségének vizsgálatával folyamatosan formálódik, változik, bővül a turizmus törvényszerűségeiről meglévő tudás is. Rengeteg új irányzat vált ismertté, és olyan új fogalmi kategóriák jelentek meg, amelyek között az eligazodás még a jól felkészült turisztikai szakemberek számára is problémát okoz. Szelíd, fenntartható, környezettudatos, felelős, zöld, természeti, öko, tudatos, lassú… Hosszan sorolhatnánk a turizmus ismert vagy kevésbé ismert jelzőit anélkül, hogy azok pontos jelentéstartalmáról mély ismeretekkel rendelkeznénk.

E kategóriák közötti eligazodáshoz, a terminológiák pontos értelmezéséhez kíván hozzájárulni ez a könyv oly módon, hogy egyben bemutatja ezek keletkezését és turizmuson belüli szerepét. Ismerteti annak a folyamatát is, hogy a tömegturizmus kialakulásával párhuzamosan hogyan jelent meg a fogyasztói igény a „nem tömegturizmus” alternatív kínálati elemeire, azaz hogyan alakult ki, és mit is jelent pontosan az alternatív turizmus kifejezés.

A kötet elsődleges célcsoportja az oktatásban részt vevő hallgatók, de a gazdag tudásanyag, a felvonultatott környezeti-társadalmi összefüggések a gyakorló szakemberek számára is egyaránt elmélyült tudást nyújtanak.

Hivatkozás: https://mersz.hu/gonda-alternativ-turizmus//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave