A demokrácia erőforrásokat szabadít fel

Jegyzet elhelyezéséhez, kérjük, lépj be.!

Egy átlagos egyetemi kollégiumban az valósul meg, amit fizetett alkalmazottak vagy alvállalkozók elvégeznek, vagy amit kötelezően előírnak a diákoknak (persze, ha elég szigorúan számon is kérik). A Rajkban a csaknem száz itt élő diák évi több tízezer munkaórát fordít a kollégiumra hellyel-közzel mindenféle külső elvárás nélkül, önszántából. Extra tananyagokat tanulnak meg, közösségi kérdéseken gondolkodnak, kifestik a folyosót, és fát ültetnek az udvaron, korrepetálják egymást, és programokat szerveznek, főznek egymásnak, és néha el is mosogatnak. Gondoljunk csak bele, ha mindezt nem önszántukból tennék, hanem mint szolgáltatást kéne megvásárolni valakiktől, akkor micsoda horribilis összegbe kerülne!

Jegyzet elhelyezéséhez, kérjük, lépj be.!

A demokrácia teremti meg azt a közeget, ahol a tagok azt érzik, minden közösségi eseményre ráhatásuk van, így szívesen áldoznak időt és energiát a kollégium jobbá tételére. A demokrácia ráadásul egy elismeréskultúrát is teremt – nyilván azoknak a véleményét fogadják el szívesebben, azokat választja meg a közösség különböző tisztségekre, akik sokat tesznek a kollégiumért.

Jegyzet elhelyezéséhez, kérjük, lépj be.!

Így aztán nincs olyan este, hogy ne lenne valamilyen program, színesek a falak, tele képekkel, az egyetemi TDK-dolgozatok jelentős részét pedig az összegyetemi diákság pár százalékát kitevő szakkollégiumi hallgatók írják meg.
Tartalomjegyzék navigate_next
Keresés a kiadványban navigate_next

A kereséshez, kérjük, lépj be!
Könyvjelzőim navigate_next
A könyvjelzők használatához
be kell jelentkezned.
Jegyzeteim navigate_next
Jegyzetek létrehozásához
be kell jelentkezned.
    Kiemeléseim navigate_next
    Mutasd a szövegben:
    Szűrés:

    Kiemelések létrehozásához
    MeRSZ+ előfizetés szükséges.
      Útmutató elindítása
      delete
      Kivonat
      fullscreenclose
      printsave