Lapsánszky András (szerk.)

Közigazgatási jog II.

Gazdasági közigazgatás, infrastruktúra igazgatás


A Döntőbizottság eljárása

A Döntőbizottság egyebek mellett a közbeszerzési eljárás jogtalan mellőzése, a közbeszerzés megkerülése, az alapelvek, az eljárási részletszabályok megszegése, a szerződés törvénybe ütköző módon történő módosítása vagy teljesítése esetén indíthat és folytathat le eljárást. A Döntőbizottság eljárásáról azt kell tudni, hogy egyfokú államigazgatási eljárásról van szó, a Kbt.-ben foglalt eltérésekkel mögöttes szabályként a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. törvényt (a továbbiakban: Ket.) is alkalmazni kell. Az ügyekben háromtagú tanácsban járnak el a közbeszerzési biztosok, velük szemben elvárás, hogy legalább kettőnek jogi szakvizsgával, egynek pedig az ügy tárgya szerinti felsőfokú végzettséggel kell rendelkeznie. Az ügy koordinátorát az elnök jelöli ki, akinek feladata az eljárás előkészítése és levezetése, az ideiglenes intézkedésen, a közbeszerzési ügy befejezését eredményező végzésen, valamint az ügy érdemében hozott határozaton kívül a tanács elnöke megtehet minden olyan intézkedést, amelyet a törvény a Döntőbizottság hatáskörébe utal. Külön törvényi felhatalmazás alapján bizonyos kérdésekben egyedül eljáró közbeszerzési biztos is lefolytathatja az eljárást. Természetesen kizárt az eljárásból az a közbeszerzési biztos, aki az eljárásban bármely okból érdekelt.

Közigazgatási jog II.

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Kft.

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 295 624 4

A könyv megalkotásakor a szerzők és a kiadó kettős célt tűzött ki maga elé. E könyv egyrészt tankönyv, amely összefoglalja a közigazgatási jog különös részét, az egyes ágazatok joganyagát. Másrészt a mű szakkönyvi célzattal, tartalommal is készült, azaz a könyvben szereplő kiemelt szakigazgatási területekkel foglalkozó szakemberek számára is fontos és elméleti jelentőségű ismeretanyagot közvetít.

E szakkönyvi jelleget szolgálják a könyvben az összehasonlító és a történeti elemzések, illetve a lehetséges szabályozási módszerek, modellek, alapvető jogintézmények és fogalmi keretek elemzései.

Oktatási szempontból nézve pedig a könyv sajátossága, hogy alapvetően nem a vonatkozó jogszabályok leírását, puszta ismertetését tartalmazza, hanem az adott ágazat általános jellemzőit foglalja össze: a közigazgatási beavatkozás okait, indokait, szükségességét, történetét, nemzetközi (különösen Európai Uniós) összefüggéseit, illetve a szabályozás lehetséges módszereit, modelljeit.

A hazai jogi karok közigazgatási jogi tanszékei, valamint a Nemzeti Közszolgálati Egyetem összefogásában készült.

A könyv három kötetben jelenik meg, egyes kötetei a szakigazgatási ágazatokat tematikus csoportosításban tárgyalják.

- Az első kötet a szakigazgatási jog alapjait és az állami alapfunkciókat,

- a második kötet a gazdaságot és infrastruktúrát,

- a harmadik kötet pedig a humánigazgatást érintő területeket tárgyalja.

Hivatkozás: https://mersz.hu/lapsanszky-kozigazgatasi-jog-ii//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave