Lapsánszky András (szerk.)

Közigazgatási jog II.

Gazdasági közigazgatás, infrastruktúra igazgatás


Területrendezési tervek és készítőik

A területrendezési feladatok ütemezett megvalósítását az ún. területrendezési tervezés eredményeként megszülető tervdokumentumok egymásba illeszkedő rendszere biztosítja. A területrendezési tervek az igazgatás eszközei. Olyan komplex, hosszabb távra készített dokumentumok, amelyek az ország, illetve egyes térségeinek műszaki-fizikai szerkezetét határozzák meg és szabályaikat az alacsonyabb szintű tervekben, így a településrendezési tervekben is érvényesíteni kell. A területrendezési és -fejlesztési tervek nem létezhetnek egymástól elszigetelten, közöttük kölcsönös függőség van. Az azonos szintű terveknek egymással funkcionális összhangban kell lenniük, e nélkül a koherencia nélkül a területi vetülettel rendelkező folyamatok sikeres befolyásolása elképzelhetetlen. A Tft. külön kihangsúlyozza, hogy a területi tervezés alapja a területfejlesztési koncepció és program, valamint a területrendezési terv.661

Közigazgatási jog II.

Tartalomjegyzék


Kiadó: Wolters Kluwer Kft.

Online megjelenés éve: 2016

ISBN: 978 963 295 624 4

A könyv megalkotásakor a szerzők és a kiadó kettős célt tűzött ki maga elé. E könyv egyrészt tankönyv, amely összefoglalja a közigazgatási jog különös részét, az egyes ágazatok joganyagát. Másrészt a mű szakkönyvi célzattal, tartalommal is készült, azaz a könyvben szereplő kiemelt szakigazgatási területekkel foglalkozó szakemberek számára is fontos és elméleti jelentőségű ismeretanyagot közvetít.

E szakkönyvi jelleget szolgálják a könyvben az összehasonlító és a történeti elemzések, illetve a lehetséges szabályozási módszerek, modellek, alapvető jogintézmények és fogalmi keretek elemzései.

Oktatási szempontból nézve pedig a könyv sajátossága, hogy alapvetően nem a vonatkozó jogszabályok leírását, puszta ismertetését tartalmazza, hanem az adott ágazat általános jellemzőit foglalja össze: a közigazgatási beavatkozás okait, indokait, szükségességét, történetét, nemzetközi (különösen Európai Uniós) összefüggéseit, illetve a szabályozás lehetséges módszereit, modelljeit.

A hazai jogi karok közigazgatási jogi tanszékei, valamint a Nemzeti Közszolgálati Egyetem összefogásában készült.

A könyv három kötetben jelenik meg, egyes kötetei a szakigazgatási ágazatokat tematikus csoportosításban tárgyalják.

- Az első kötet a szakigazgatási jog alapjait és az állami alapfunkciókat,

- a második kötet a gazdaságot és infrastruktúrát,

- a harmadik kötet pedig a humánigazgatást érintő területeket tárgyalja.

Hivatkozás: https://mersz.hu/lapsanszky-kozigazgatasi-jog-ii//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave