Dudás Anikó

Információs műveltség felsőfokon

Könyvtárinformatika – szakirodalmi forráskutatás a bölcsészet- és társadalomtudományokban


6.5. Kérdések, feladatok

  1. RMK II., vegye kézbe a kötetet! Nézze meg az 1. számú tételt. Milyen kiadvány leírását tartalmazza, mit tud korábbi tanulmányai alapján erről a kiadványról és nyomdászáról?
  2. Keresse meg az RMNY megfelelő kötetében a párhuzamos tételt. Milyen különbségeket tapasztal?
  3. RMK I. kötete: Keresse meg Pázmány Péter Kalauzának kiadásait!
  4. Keresse meg az RMNY megfelelő kötetében a párhuzamos Pázmány-tételeket. Milyen különbségeket tapasztal?
  5. RMNY I. Tárgymutató: atlasz, haditudósítás, jog, szerelmi história versben – válasszon egy témát, azon belül egy tételt, és elemezze a leírás információit!
  6. RMNY I. A nyomdamutató alapján tájékozódjon a kolozsvári nyomdászokról.
  7. Mikor jelent meg az Imádság és ének Sz. István király jobb kezének megtalálásáról c. mű? Melyik mutatót kell használni a kérdés megválaszolásához?
  8. MNB WWW – Könyvek (kurrens bibliográfia). Töltse le a legfrissebb füzetet, válasszon ki egy témakört, és tekintse át, milyen új kiadványok kerültek fel a jegyzékre!
  9. MNB WWW – Könyvek. Az előző évfolyam utolsó számában melyik az utolsó regisztrált tételszám? Mit jelent ez?
  10. Válasszon ki egy új kiadványt, az MNB honlapjára visszalépve a Gyorskeresővel tárja fel a tételt az OSZK katalógusában!

Információs műveltség felsőfokon

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2018

ISBN: 978 963 454 242 1

E munka előzménye Könyvtárinformatika címmel jelent meg 2011-ben. A tartalomszolgáltatások az online technológiai feljesztésekkel lépést tartva rendkívüli iramban változnak, a frissítések követése, az újdonságok alkalmazása megkerülhetetlen. A hangsúlyeltolódásokat és a tartalmi megújítás mértékét a főcím változása is jelzi (Információs műveltség felsőfokon).

Az összeállítás elsődleges célja a korszerű könyvtári rendszer és a kapcsolódó szolgáltatások ismertetése, a szakirodalmi információforrások és felhasználásuk áttekintése. Ezen túlmenően olyan kézikönyv szerepét is be szeretné tölteni, amely kiegészítője lehet a kutatásmódszertani bevezetőknek, segítséget nyújthat az önálló tanuláshoz, a szakirodalmi és egyéb információforrások megismeréséhez, a kutatómunka megkezdéséhez és az újfajta digitális műveltséget igénylő más foglalkozásokhoz is. Vezérfonalként, a tartalomszolgáltatások új trendjeinek áttekintéseként, a bölcsészet- és társadalomtudományi területeken tevékenykedő valamennyi elhivatott szakembernek is ajánlható. Kézikönyvként mindazok számára hasznos lehet, akik tágítani szeretnék a szakterületi forrásokról szerzett tudásukat, be szeretnének pillantani a korszerű szakirodalmi adatbázisok világába, és ezeket az eszközöket kreatívan szeretnék hasznosítani a saját munkájuk során.

Hivatkozás: https://mersz.hu/dudas-informacios-muveltseg-felsofokon//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave