Gloviczki Zoltán, Zsinka László

Nevelés és iskola az antik és középkori Európában


A skolasztika világa

A skolasztika létrejötte a középkori egyetem egyik legfontosabb vívmányának tekinthető. Ennek az „iskolai teológiának” nemcsak az volt a jelentősége, hogy az emberi gondolkodás kivételes egzaktságát tette lehetővé, hanem az is, hogy elterjesztette módszereit a nyugati kereszténység egész területén. A skolasztika egyszerre jelentett minőségi és mennyiségi „forradalmat”. „Minőségit”, mert nélküle a modern tudomány megszületése sem lett volna elképzelhető, valamint „mennyiségit”, mert a 13–14. századi egyetemek száma már elérte azt a „kritikus tömeget”, hogy a skolasztikus módszerek az oktatás „üzemén” keresztül mindenfelé szétsugározzanak Európában.

Nevelés és iskola az antik és középkori Európában

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2018

ISBN: 978 963 454 250 6

A jelen egyetemi jegyzet arra tesz kísérletet, hogy a pedagógusképzésben részt vevő hallgatók számára teljes áttekintést nyújtó, részleteiben tudományos újszerűségre nem törekvő, de az érintett tudományágak legfrissebb szempontjait és eredményeit közvetítő és összefoglaló, ugyanakkor a hallgatók feltételezhető előképzettségéhez és vélhető céljaihoz is igazodó tankönyvként szolgáljon.

Felhívja ugyanakkor a figyelmet arra is, hogy sajátos témaválasztása, az antikvitás és az európai középkor neveléstörténetének feldolgozása korunkban is drámai jelentőségű európai identitásunk kizárólagos gyökereit tárja fel és mutatja be.

Hivatkozás: https://mersz.hu/gloviczki-zsinka-neveles-es-iskola-az-antik-es-kozepkori-europaban//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave