Szakály Zoltán (szerk.)

Élelmiszer-marketing


Big data elemzések

A termékek és szolgáltatások előállítói, valamint a fogyasztók közti kapcsolat egyre aktívabb, ami folyamatosan növekvő adathalmazt eredményez, mint például a vásárlási szokások naplózása során keletkezett adatok. Ezeket a hatalmas adatbázisokat célozza meg a big data elemzés, amely a speciális elemzési módoknak (szoftver, applikáció) köszönhetően a hibrid típusú eredmények hatékony, jellemzően számszerű és vizuális ábrázolására nyújt lehetőséget. Chen, Chiang és Storey (2012) a következőképpen definiálta e módszert: „A big data olyan adatbázisok és elemzési technikák összefoglaló meghatározása, amelyek olyan nagyméretűek és komplexek, hogy kezelésükhöz speciális és fejlett adatelemzési eszközök, adattárolási technikák és ábrázolási módszerek szükségesek.” A big data elemzések lehetővé teszik a fogyasztói magatartás és a vevőelégedettség pontosabb mérését, segítséget nyújtanak a szegmentáció és a pozicionálás területén, mindemellett hozzájárulnak az innovatív termékek fejlesztéséhez. A big data elemzések létjogosultságát erősíti az „always on” (folyton online) társadalmi réteg térnyerése is, mely az okostelefon használók számának emelkedésével magyarázható.

Élelmiszer-marketing

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2017

ISBN: 978 963 454 025 0

Az élelmiszer témakör ma egyre nagyobb figyelem mellett egyre több gondolat, elvárás összekapcsolódását testesíti meg, megjelenik benne a biztonság, a kényelem, a bizalom, a felelősség, az élvezet, a kontroll, a megosztás, a félelem… Az Élelmiszer-marketing szakkönyv érinti a jelen sokszínű kérdéseit, miközben fókuszában tartja a klasszikus marketingmunka területeit.

Az Élelmiszer-marketing szakkönyvvel olyan széles körű ismeretanyagot magában foglaló szakirodalmi munkát nyertünk, ami egyszerre segíti a tematikus megismerést, valamint a friss problémafelvetésekkel az új ismeretek befogadását.

Törőcsik Mária

egyetemi tanár, Pécsi Tudományegyetem

Az élelmiszer- és táplálkozásmarketing szerepe leginkább a meglévő fogyasztói szükségletek kielégítésében, a folyamatos termékfejlesztésben mutatkozik meg.

A könyv tökéletesen reprezentálja az élelmiszer-marketing jelenlegi helyzetét, és mint egy agrár- és élelmiszeripari enciklopédiaként sorra veszi a szakma összes részterületét, melyből kiemelném egyik új keletű, felkapott témáját, a neuromarketinget. Az idegtudományban egyre inkább teret nyernek az érzelmekkel kapcsolatos vizsgálatok, így a neuromarketing eszközei segíthetnek feltárni, hogy mely tényezők ragadják meg a fogyasztók figyelmét, mik váltanak ki kötődést, és mi segít az emlékezésben.

A szerzők átfogóan mutatják be a legmodernebb marketingmegoldásokat az élelmiszer-gazdaságban. Ezért úgy gondolom, hogy egyetlen agrár-élelmiszer szakmában dolgozó marketingesnek sem hiányozhat a könyvespolcáról!

Hinora Ferenc

elnök, Magyar Marketing Szövetség

Szédületes sebességgel változó világunkban az élelmiszer-gazdaság marketingszakemberei komoly kihívások előtt állnak. Válaszokat kell találniuk az új évezred fogyasztóinak azon igényeire, ahol a tápláló és ízletes összetétel, az egészségesség, a környezettudatosság és az etikus vállalati működés már szinte „belépő kategóriáknak” számítanak. Emellett úgy kell jövedelmező utakat keresniük vevőikhez, hogy az elfogyasztott élelmiszer a fogyasztók önkifejezésének részévé is válhasson. Ezen feladatok ellátásához ad támogatást e szakkönyv, mely tartalmazza a tárgykör legfrissebb ismereteit, és kézikönyvként is kiválóan használható. Szívből kívánom, hogy forgassa eredménnyel, és a könyv tudásanyagát alakítsa fenntartható értékekké!

Avramucz Attila

vállalati kapcsolatok igazgató, Univer Product Zrt.

Hivatkozás: https://mersz.hu/szakaly-elelmiszer-marketing//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave