Szántó Zsuzsa, Susánszky Éva (szerk.)

Orvosi szociológia


11.5.6. Betegjogok

Az elmúlt évek változásainak igen jelentős eredménye a betegjogok megerősödése. A betegjogok új szemléletét az új egészségügyi törvény alapozta meg. Ez a törvény részletesen szabályozza a betegek jogait, és ennek védelmében létrehozta a betegjogi képviselők rendszerét is. A betegek jogai szempontjából meghatározó fontosságú az 1997. évi CLIV. törvény, amely az egészségügyről nemzetközi normákon alapulva foglalja össze a betegek jogait.
A betegjogok jobb gyakorlati érvényesülése érdekében 2004. januárjában kezdte meg működését a Betegjogi, Ellátottjogi és Gyermekjogi Közalapítvány.
 

Orvosi szociológia

Tartalomjegyzék


Kiadó: Semmelweis Kiadó

Online megjelenés éve: 2026

ISBN: 978 963 331 698 6

A könyv második, átdolgozott kiadása számos olyan változtatást tartalmaz, amelyek az elmúlt évek tanítási tapasztalatai, valamint országunk Európai Unióhoz való csatlakozása miatt váltak szükségessé. Így az alapképzésen túli szakembereknek is javasolható, akik a mindennapos orvoslás feladatai túl a munkájukhoz kapcsolódó új szociológiai fogalmakkal és azok jelen világ magyarázataival naprakészen is tisztában akarnak lenni, és az új szociológiai kihívásoknak a mindennapjaikban megfeleljenek.

Hivatkozás: https://mersz.hu/szanto-susanszky-orvosi-szociologia//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave