Szatmári Zoltán (szerk.)

Sport, életmód, egészség


A Magyar Olimpiai Bizottság megalakulása és szereplésünk az első újkori olimpián

Az „Ezeréves Magyarország” millenniumi ünnepségek keretében tehát majdnem rendeztünk egy olimpiát. Hogy milyen lett volna ez a „modern” budapesti olimpia, nem tudhatjuk. Mindenesetre élénk fantáziával is nehéz elképzelni a „Ferenc József-i békeidőkben” egy „nemzetközi bajnokversenyt” az Orczy-kertben, ott, ahol még homokon futottak az atléták, vagy az NTE Szentkirályi utcai fűrészporos csarnokában, ahol a tornászok csíkos jégeralsóban mutatták be kezdetleges „kunsztjaikat”. Mindenesetre az olimpia rendezésének ötlete ekkor befészkelte magát a hazai sportvezetők gondolatvilágába, és ettől kezdve szinte mániákusán akartunk – és akarunk – olimpiát rendezni Magyarországon.

Sport, életmód, egészség

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2018

Nyomtatott megjelenés éve: 2009

ISBN: 978 963 454 121 9

A kötet elsődleges célja, hogy tudományos igényű, aktuális és átfogó tanulmányt mutasson be a jelen sportjáról, a sporttudomány aldiszciplínáiról és határterületeiről.

A kézikönyv elsősorban testkulturális, sporttudományi, rekreációs és életmódképzést nyújtó intézetek hallgatóinak, oktatóinak ajánljuk, de bizonyára haszonnal forgathatják fogyatékkal élők, időskorúak sporttevékenységével foglalkozó szakemberek is. A sport iránt elkötelezett, az egészségtudatos életmódot követő érdeklődők is sok értékes információt, tájékozódást segítő adatot és szempontot találhatnak benne.

A kötet tizenegy fejezete részletesen foglalkozik a sport és az újkori olimpiák történetével, sportágaival, a sport tudományával, elméletével, a sportteljesítmény tényezőivel (mozgásfejlődés, mozgástanulás, élettani és pszichológiai hatások), a motoros teljesítmény összetevőivel, a sport veszélyeivel, a dopping témakörével, stb. Korosztályonként vizsgálja a sport feladatát, kitér a sporttevékenység minden területére (rekreáció, iskolai nevelés, élsport, tehetséggondozás, fogyatékkal élők sporttevékenysége, a sport mozgásterápiás szerepe). Külön fejezetben tárgyalja a sport életmódban betöltött szerepét, a sport társadalmi hatásait, üzleti hátterét, a sportkommunikáció formáit, valamint a sport művészeti vonatkozásait.

Kötetünk szerzői, a sporttudomány, illetve a testnevelés és sporttudományi felsőoktatási intézetek elismert szakemberei.

Hivatkozás: https://mersz.hu/szatmari-sport-eletmod-egeszseg//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave