Dió Mihály, Kovács Norbert, Szekrényesi Csaba, Zombory Péter

Biofizika és orvostechnika alapjai

2., átdolgozott kiadás


V.6.7. Hogyan látogatható a csecsemő?

A csecsemőt látogató közvetlen hozzátartozó az inkubátort csak a személyzet által előírt védőruhában közelítheti meg.
Az inkubátor ajtaját kinyitni vagy bármely kezelőszervet elállítani csak a személyzet jogosult.
A csecsemőt csak a személyzet külön engedélyével érintheti meg, simogathatja a látogató, mert minden ajtónyitás a belső klíma változását és a fertőzés veszélyét okozhatja.
Az intenzív terápiás folyamatban az inkubátor környezetében nagyon sok műszer, vezeték, cső található. A látogató gondosan ügyeljen arra, hogy mozgásában ezeket ne érintse, ne mozdítsa el.
 

Biofizika és orvostechnika alapjai

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2025

ISBN: 978 963 664 096 5

Napjaink gyógyászata számos orvostechnikai eszközt használ. A könyvben ezek közül a néhány leggyakoribb és legfontosabb műszercsoport működési alapjait, használatának szempontjait és lehetőségeit mutatjuk be. Ilyen tájékozottság a diplomás egészségügyi dolgozóktól is elvárható. A könyv nyelvezete közérthető, így az oktatásban az alapozó ismeretek átadására alkalmas. Mindemellett ajánlhatjuk érdeklődő laikusok számára is. A szerzők gyakorlott oktatók, akik a területen több diplomával és gyakorlati ismeretekkel rendelkeznek és jártasok az orvostechnikai szabályozás, a kórházi felhasználás és a szervizelés területén is.

Hivatkozás: https://mersz.hu/dio-kovacs-szekrenyesi-zombory-biofizika-es-orvostechnika-alapjai//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave