Tóth József

Világföldrajz


Népesség

Kétnyelvű ország. A spanyol mellett az őslakosok, a guaraník nyelvét is megőrizte a társadalom. Ez összefügg azzal, hogy a lakosság 95%-a mesztic és indián. A spanyolok már a XVII. században házasságot kötöttek a kereszténnyé lett indiánokkal. A XIX. század elejére alig maradt indián népesség. Ma az össznépességnek csak 2-3%-a indián, ugyanennyi a fehérek aránya is, akik a hatalmat a kezükben tartják. A spanyolokon kívül legnagyobb arányban németek érkeztek az országba és vásároltak fel hatalmas földterületeket. Különösen sokan menekültek a második világháború után a világtól távoli pusztákra. Az ország lakói közt néhány néger is előfordul, akik a rabszolgaság elől Brazíliából menekültek az országba.

Világföldrajz

Tartalomjegyzék


Kiadó: Akadémiai Kiadó

Online megjelenés éve: 2016

Nyomtatott megjelenés éve: 2010

ISBN: 978 963 059 839 2

A földrajz jóval több a hegyek-völgyek-folyók puszta ismertetésénél; ez a komplex tudomány azt is bemutatja, kik laknak e területeken, hogyan és miből élnek, s létük milyen gazdasági-kulturális hatással van azokra, akik a világ más részein élik mindennapjaikat. A Világföldrajz teljes, átfogó képet ad bolygónkról, s a földrajz legfontosabb tudományágainak révén (geográfia, népességföldrajz, etnikai, gazdasági és vallásföldrajz stb.) érthetően, mégis tudományos igénnyel mutatja be az olvasónak, milyen logikusan működő egység is a minket körülvevő világ.

A könyv mintegy harminc magyar földrajztudós tanulmányait tartalmazza, akik valamennyien a szakma nemzetközileg is elismert képviselői. Az Akadémiai kézikönyvek sorozatban megjelent kötet ezért értékes, könnyen feldolgozható és mindenre kiterjedő információforrás a gimnáziumtól a diplomáig - sőt még azon is túl bárki számára, akit érdekel a földrajztudomány. Sorozatunkban hamarosan újra várható egy földrajzi vonatkozású mű, hiszen jövőre jelenik meg a Kárpát-medence földrajza.

Hivatkozás: https://mersz.hu/toth-vilagfoldrajz//

BibTeXEndNoteMendeleyZotero

Kivonat
fullscreenclose
printsave